İstanbul Ebubekir Şatıri İle Huzur Buldu

İstanbul Ebubekir Şatıri İle Huzur Buldu

Cidde Furkan Camii imam hatibi Şeyh Ebubekir Şatıri’nin katılımıyla İstanbul Sultanahmet Camii’nde gerçekleştirmiş olduğumuz organizasyona halkın ilgisi büyük oldu.

Ebubekir Şatıri ve beraberindekiler davetimiz üzerinde 5-8 Haziran tarihleri arasında ülkemizde bulundu. İstanbul’a ilk defa gelen dünyaca ünlü hafız ile program öncesinde İstanbul’un tarihi yapılarından Ayasofya, Topkapı Sarayı, Süleymaniye Camii ve Sultanahmet çevresindeki diğer tarihi yerleri birlikte gezdik. İstanbul’u çok beğenen Şatıri bol bol fotoğraf çekildi.

Ebubekir ŞatıriAkabinde 7 Haziran akşamı Sultanahmet Camii’nde gerçekleştirmiş olduğumuz Kur’an ve dua programı Ebubekir Şatıri’nin imamlığında akşam namazının kılınması ile başladı. Sonrasında Rahman suresini okuması ve dua etmesi ile devam etti.

Program öncesinde ve sonrasında Şatıri’ye ilgi büyüktü. Cami çıkışında etrafını saran sevenlerine uzun bir süre imza dağıttı ve yanlarında getirmiş oldukları kağıtlara ve boş Kur’an sayfalarına dualar yazdı.

Programın ertesi gününde ülkemizden ayrılan Ebubekir Şatıri arkasında sevenleri ve tüm müslümanlar adına huzur verici birkaç gün ve güzel anılar bıraktı. Ancak biz sevenlerinin onu sık sık ülkemizde görmek istediğini biliyoruz ve bu sebeple benzer programlar ile kendisini belirli dönemlerde ülkemize davet etmeyi düşünüyoruz.

Davetimize icabet ettiği ve bizi kırmadığı için kendisine teşekkür ederiz. İnşaallah bir sonraki organizasyonlarda kendisiyle tekrar birlikte olmayı temenni ediyoruz.

Organizasyon fotoğraflarına buradan ulaşabilirsiniz