Hakkımızda

 

KURULUŞ

Türkiye’nin en çok izlenen islami internet platformu fussilet Kuran Merkezi 2 Mayıs 2011 tarihinde yayın hayatına başlamıştır ve İstanbul’dan yayın yapmaktadır. Sitenin isminin “fussilet” olmasında Fussilet Suresi’nin 3. ayetinin büyük etkisi olmuştur. Bu ayette Allah, Kur’an’ın ayrıntılı bir şekilde/genişçe açıklandığından bahsetmektedir.

Biz de, Allah’ın “Apaçık kitap” dediği bu Kur’an’ı tüm insanlara ulaştırmak için elimizden geldiğince çalışacağız.

Başarımız Allah’ın yardımı iledir.

 

HİZMETLER 

fussilet Kuran Merkezi asıl itibari ile Türkçe mealli Kur’an videoları hazırlamaktadır. Hazırlamış olduğumuz bu videolar web sitemiz, YouTube kanalımız ve bazı yerel ve ulusal uydu kanalları üzerinden her gün milyonlarca kişiye ulaşmaktadır. Ayrıca takipçilerimiz, Kur’an videosu indir sayfamızdan videoları tamamen ücretsiz bir şekilde bilgisayarlarına indirip tablet ve telefon gibi mobil cihazlarına yükleyerek internet olmasa dahi her an her yerden seyredebilmektedirler.

Bunun yanı sıra fussilet Kuran Merkezi olarak; gelen talepler ve destekler doğrultusunda zaman zaman dünyanın en sevilen ve en tanınmış  hafızlarını ülkemize davet ederek çeşitli Kur’an programları düzenlemekteyiz.

 

KAYNAK

Web sitemizdeki tüm Türkçe mealli Kur’an-ı Kerim videoları  fussilet Kuran Merkezi tarafından hazırlanmıştır. Videolar hazırlanırken başta Diyanet İşleri Başkanlığı meal çalışması olmak üzere Diyanet Vakfı, Ömer Nasuhi Bilmen, Elmalılı Hamdi Yazır, Tefhim-ul Kur’an, Fizilal-il Kur’an gibi farklı meal çalışmalarından yararlanılmıştır.